"Życie ze Snu" - Tadeusz Modrzejewski

Zapraszamy na reportaż pod tytułem "Życie ze Snu"

Tadeusz Modrzejewski – założyciel i jedyny właściciel Prywatnego Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej przy ul. Pankiewicza 1, skryba, malarz, rzeźbiarz. Od 1989 roku przepisuje księgi znaczące dla polskiej literatury m.in "Chłopów" Władysława Reymonta, "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Trylogię" H. Sienkiewicza i inne. Jest także laureatem orderu The Reymont Foundation (Fundacja Reymonowska).
Doceniany głównie poza granicami Polski, jeden z niewielu propagatorów rodzimej literatury. Ma żonę i córkę, a także nieślubnego syna, Emanuela.

 

Fletnia Pana - Muzyka Moja Pasja

Reportaż filmowy zrealizowany w ramach Warsztatów Realizatora Filmowego i Telewizyjnego WRFiTV (www.wrfitv.edu.pl)

Wielkie Przygody Franciszka Kukioły

Reportaż zrealizowany w ramach Warsztatów Filmowych WRFiTV.

Franciszek Kukioła to znana i rozpoznawana postać w Bielsku-Białej. Na co dzień prowadzi artystyczną "Galerię Wzgórze". Nasz film dotyczy jego wyprawy wokół Europy. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt, że przejechał ją Maluchem 126p (wersja Cabrio Luxus). Zapraszamy na film.

Elektyczny mechanik

"Elektryczny Mechanik" - to historia człowieka z pasją, który zajmuje się produkcją gitar elektrycznych. Michał Targosz, bo o nim mowa, jest założycielem Majesty Customs. Wszystkie instrumenty wytwarza ręcznie. Zapraszamy na film, który powstał w ramach warsztatów filmowych WRFiTV.

 

Teledysk - Myśli ma

W zamkniętej przestrzeni naszego umysłu toczy się wojna myśli. Tylko od nas zależy, czy odnajdziemy światło , które wskaże cel podróży ziemskiej. Kiedy nie widzimy barw i nie czujemy smaku życia, gasimy je w sobie. Utwór dedykowany jest Andrzejowi z Tychów.

Sold My Soul - Teraz Albo Nigdy

W ramach warsztatów filmowych wyprodukowaliśmy pierwszy teledysk dla zespołu Sold My Soul. Wraz z uczestnikiem warsztatów stworzyliśmy scenariusz i wcieliliśmy go w życie. Efekt powyżej. Pozdrawiamy WRFiTV 2014

Film fabularny krótkometrażowy "1994"

Fabuła dotyczy konwersacji na temat filmów kultowych z roku 1994, takich jak „Pulp Fiction", „Forest Gump", „Leon Zawodowiec", „Urodzeni Mordercy", „Speed", „Wywiad z Wampirem" czy „Głupi i Głupszy". Akcja filmu toczy się w fikcyjnym pubie o nazwie „1994", nawiązującym wystrojem i konwencją do kultowych filmów (rozwieszone plakaty filmowe na ścianach wokół bilardu). W 10-minutowym obrazie przedstawiony jest dialog dwóch kolegów w odniesieniu do kultowych scen oraz ich własnego życia.
 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych zwierząt "REKSIO" w Bielsku-Białej

Krótki reportaż zrealizowany w Miejskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt "REKSIO" w Bielsku - Białej.

Film pokazuje jeden dzień z życia wolontariuszki - Pauliny Połomskiej, która całym sercem poświęciła się pracy z bezdomnymi zwierzakami. Posłuchajcie jej apelu.

Każdy z Was może zostać bohaterem! Zapraszamy do Schroniska aby poznać nasze zwierzęta. Zachęcamy również do uczestniczenia w codziennym życiu zwierząt jako wolontariusze.

Pozor - Szafa Gra

Zapraszamy wszystkich do oglądnięcia teledysku (Pozor - "Szafa Gra") zrealizowanego w ramach warsztatów filmowych WRFiTV. Materiał filmowy powstał w Tychach (Browar Obywatelski). 

 

IMPROVIA The Sun Was Falling

IMPROVIA The Sun Was Falling (making of)

"A ja chciałbym ..."

Reportaż ukazujący skuteczność alternatywnych metod komunikowania się z dziećmi z upośledzeniem umysłowym oraz ruchowym. Zrealizowany dzięki uprzejmości władz, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach Dziedzicach.

KTM Racing - Warsztaty z Dronem oraz Gimbalem Ręcznym

II Letnie Warsztaty Artystyczne z Fundacją Braci Golec w Lalikach

1 lipca ponad 100 dzieciaków z terenu całej Żywiecczyzny rozpoczęło w Lalikach Letnie Warsztaty Artystyczne. To wakacyjna propozycja dla podopiecznych fundacji uczących się grać po góralsku w prowadzonych przez fundację ogniskach muzycznych w Milówce, Łodygowicach, Koszarawie i Jeleśni.

W programie warsztatów m.in. nauka gry na skrzypcach, heligonkach, basach, gajdach oraz instrumentach pasterskich: piszczałkach i trombitach, a ponadto zajęcia rytmiczne i śpiew prowadzone przez zaproszonych gości.

Forma warsztatów to doskonały sposób na integrację i rozwój poprzez wspólną pasję muzykowania.

W sobotę (5 lipca) o godz. 14.00 w amfiteatrze w Milówce uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności podczas koncertu finałowego II Letnich Warsztatów Artystycznych.

Podopieczni fundacji wystąpią gościnnie wraz z zespołem na niedzielnym (6 lipca) koncercie podczas Dni Milówki (godz. 21.00).                                                                                                                                                                                                                                                         
To już druga edycja Letnich Warsztatów Artystycznych, których realizacja jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Gminy Milówka.

Reportaż powstał w ramach Warsztatów Realizatora Filmowego i Telewizyjnego 2014.
www.wrfitv.edu.pl

Cud Miód i Wesele

Zapraszamy na film zrealizowany w ramach Warsztatów Filmowych dla utalentowanych dziewczyn z Cud Miód i Wesele. Praca na planie była czystą przyjemnością i dostarczyła nam wiele inspiracji. 
Oto co mówią o sobie dziewczyny : 
Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w organizacji i koordynacji ślubów, wesel oraz innych przyjęć okolicznościowych i biznesowych. Naszym klientom pomagamy zaoszczędzić czas, a także dobrze rozplanować wydatki. Służymy pomocą w doborze dekoracji. Z chęcią dzielimy się doświadczeniem oraz wiedzą, by organizowane przyjęcie było profesjonalne i niezapomniane. Oferujemy pomoc Konsultanta ślubnego, który służy pomocą i doradztwem, by dzień ślubu Klientów był zorganizowany na najwyższym poziomie. Wspólnie z Młodą Parą ustala kolejność działań, przedstawia ofertę sal weselnych, podwykonawców, dekoracji, menu oraz atrakcji. Przez cały okres przygotowań Konsultant jest do dyspozycji Klienta i dba o każdy szczegół planowanego przedsięwzięcia. Jednocześnie informujemy, że nasza oferta jest dostosowywana indywidualnie do każdego klienta, co zapewnia niepowtarzalność i oryginalność tego najpiękniejszego dnia w życiu Państwa Młodych. Konsultant ślubny współpracuje tylko ze sprawdzonymi firmami lokalnymi.

Zajmujemy się również kreowaniem wizerunku ślubnego, począwszy od wykonania przez naszą makijażystkę analizy kolorystycznej by dobrać najlepszy dla Panny Młodej odcień sukni oraz kolorystykę dodatków i wystroju sali weselnej, poprzez pomoc w doborze fasonu i stylu sukni ślubnej, skończywszy na wykonaniu przez makijażu ślubnego.

Dodatkowo naszą pasją jest wszechrozumiane rękodzieło. Samodzielnie wykonujemy różnego rodzaju dekoracje (w tym florystyczne), prezenty, zaproszenia i kartki okolicznościowe. 

Specjalizujemy się w ślubach stylizowanych...

Realizacja 
Grupa Vcanal 2014
Warsztaty Filmowe
www.grupavcanal.pl 
www.wrfitv.edu.pl

Cud, Miód i Wesele - Making of

Making of dla "Cud, Miód i Wesle"

Ewa Derlatka (ur. 1979) ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także wychowanie muzyczne. Od 1999 r. jest związana z prasą ogólnopolską – już w czasie studiów podjęła współpracę z „Tele Tygodniem”, potem „Tele Światem”, a teksty jej autorstwa cieszyły się dużym powodzeniem. Ostatnio pisywała do magazynu biznesowego „Vip” i dwumiesięcznika „Twoja Muza”.
W 2007 r. wydała swoją pierwszą książkę pt. 21 spotkań, której treścią są rozmowy z artystami. Współpracuje także z Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego. Jej artykuł napisany po inauguracji Centrum 
w Lusławicach w 2013 r. uznany był za najlepszy. Lubi i interesuje się dobrą polską muzyką i piosenką z tekstem mającym wyższe przesłanie.

Warsztaty Wizażu Ewa Gil WRFiTV 2014

Mieliśmy wielki zaszczyt gościć najbardziej charyzmatyczną wizażystkę gwiazd - Ewę Gil. Jej niespożyta energia udzieliła się również nam. Warsztaty były okazją do poznania osób z branży wizażu, umożliwiły pogłębienie wiedzy. A co najważniejsze - zapraszamy na kolejne :) Najbliższa edycja warsztatów wizażu z Panią Ewa Gil juz 8 czerwca.
 

Zapisy : www.wrfitv.edu.pl, Do zobaczenia !

Kim jestem ? Skąd pochodzę? - reportaż filmowy

Film zrealizowany w ramach warsztatów WRFiTV, które odbyły się na zlecenie Stowarzyszenia "Włoszczowa - Stop Podziałom" we Włoszczowej. Autorem scenariusza i bohaterem filmu jest Stanisław Ptak. Opowiada o potrzebie wiedzy genealogicznej, źródłach dokumentacyjnych, celu, jakim było napisanie książki. Film jest krótką formą reportażu.

Gosia Szwarc - "Gdy Duch Przekonał Mnie"

Teledysk zrealizowany w ramach warsztatów WRFiTV.edu.pl, które odbyły się na zlecenie Stowarzyszenia "Włoszczowa - Stop Podziałom" we Włoszczowej. Muzyka i słowa "Gdy Duch Przekonał Mnie" - Gosia Szwarc

Reportaż filmowy zrealizowany w centrum sportów górskich - TRANGO

Reportaż filmowy zrealizowany w centrum sportów górskich TRANGO w Bielsku-Białej. Realizacja: WRFiTV
Miejsce: Centrum Sportów Górskich Trango, ul. Piastów Śląskich 16/4, Bielsko-Biała

Miasteczko Twinpigs

Scena rodem z prawdziwego westernu. Materiał zrealizowany w ramach WRFiTV (Warsztaty Realizatora Filmowego i Telewizyjnego). Miasteczko Twinpigs, w którym realizowaliśmy film znajduje się w Żorach. Jest to największy w Polsce westernowy park rozrywki.
========================================­=============================================
Realizacja: Warsztatowicz - Mateusz Sierzyński, Opieka merytoryczna: Michał Szydłowski (grupavcanal.pl).
http://www.wrfitv.edu.pl 
http://www.twinpigs.eu/

WRFiTV we Włoszczowie

 W ramach warsztatów filmowych WRFiTV pojechaliśmy przeprowadzić zajęcia we Włoszczowie. Grupa młodych i ambitnych ludzi wykonała pod naszym patronatem 10 fantastycznych filmów. Już nie długo zapraszamy do obejrzenia wszystkich produkcji na stronie www.wrfitv.edu.pl 

Weterynaria wczoraj i dziś

W ramach warsztatów filmowych WRFiTV wykonaliśmy film "Weterynaria wczoraj i dziś". Film powstał dla firmy Venanet, specjalizującej się w szkoleniach on-line z zakresu weterynarii.

Adventure Extreme - czyli nauka obsługi Staeadycam'a

W ramach WRFiTV uczyliśmy naszych kursantów pracy ze steadycamem. Dziękujemy firmie Adventure Extreme za wspaniałą imprezę na bielskim poligonie!

Film promocyjny Hotelu Klimczok Resort&Spa

W ramach warsztatów filmowych WRFiTV przygotowaliśmy film promocyjny dla Hotelu Klimczok Resort&Spa.

Hotel Klimczok Resort&Spa znajduje się w Szczyrku. Oferuje on swoim Gościom możliwość bezpłatnego korzystania z 3 basenów, sauny i wanny z hydromasażem. W pokojach do dyspozycji Gości jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na miejscu dostępny jest również bezpłatny parking.Pokoje w hotelu Klimczok dysponują balkonem i wyposażone zostały w telewizję satelitarną oraz minibar. W każdym z pokoi znajduje się także łazienka z wanną.
W hotelu Klimczok Resort&Spa do dyspozycji Gości jest kręgielnia, stoły bilardowe i piłkarzyki. W jednym z 9 gabinetów spa Goście mogą również skorzystać z rozmaitych zabiegów na twarz i ciało.
W hotelowej restauracji Impresja serwowane są międzynarodowe specjały. Goście mogą również zrelaksować się w szkockim pubie Highlander. Zaledwie 2 km dzielą hotel Klimczok od kompleksu wyciągów narciarskich oraz od centrum Szczyrku.

Film promocyjny hotelu SAHARA w Bielsku - Białej

W ramach Warsztatów Filmowych WRFiTV wykonaliśmy film reklamowy dla Hotelu Sahara w Bielsku - Białej.

Hotel Sahara w Bielsku-Białej zaprojektowany jest z myślą o najbardziej wymagających Gościach, a zarazem pragnących spędzić czas w miłej atmosferze. Obiekt mieści się w stolicy Podbeskidzia, zwanej również "Małym Wiedniem]", u podnóża góry Szyndzielnia. Jeżeli chodzi o noclegi, Bielsko-Biała oraz cały region posiada bogatą ofertę turystyczną. Dlaczego zatem warto skorzystać z naszej oferty? Hotel Sahara w Bielsku-Białej gwarantuje komfortowy wypoczynek na najwyższym poziomie, którego nie są w stanie zapewnić pozostałe hotele Bielsko-Bialskiego regionu turystycznego!

 

Reportaż filmowy "Podajmy sobie ręce"

Reportaż filmowy 'Podajmy sobie ręce" został zrealizowany w przedszkolu nr 31 w Bielsku - Białej przez kursantów warsztatów filmowych WRFiTV.

Metoda Montessori  - jest to edukacyjne  podejście wypracowane przez włoskiego lekarza i pedagoga Marię Montessori . Edukacja Montessori praktykowana jest w 20.000 szkół na całym świecie. Metoda ta kładzie nacisk na swobodny rozwój dzieci. Przeciwstawia się systemowi szkolnemu, tłumiącemu aktywność dzieci, którego symbolem była dla Marii Montessori „szkolna ławka". Montessori uważała, że głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, umożliwianie im wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego. Powyższa metoda dydaktyczna została wprowadzona w bielskim przedszkolu nr 31. Zapraszamy na film.

Bajkowe Bielsko - Biała

W ramach Warsztatów Filmowych WRFiTV Uczestnicy kursu odwiedzili bielski Teatr Lalkarski Banialuka. Ekipa filmowa zrealizowała krótki reportaż z XXV jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej (Bielsko-Biala, 25 - 30 maja 2012).
Festiwal ten to doskonałe miejsce spotkań teatrów tradycyjnych z najbardziej awangardowymi przedstawicielami gatunku. Przez 60 lat w malowniczym Bielsku-Białej wystąpiło ponad 300 teatrów z prawie 50 krajów świata.  Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu jak również do udziału w organizowanych przez Grupę Vcanal Warsztatach Realizatora Filmowego i Telewizyjnego ( WRFiTV ) : www.wrfitv.edu.pl

Nasza Polska na kółkach

Żyjemy w trudnych czasach. Często zagonieni, bez pracy i z wieloma problemami. Na  szczęście, każdy z nas ma jakąś pasję w życiu, która jest często receptą na wszystko. Grupa chłopaków z Bielska - Białej znajduje szczęście i wolność w sportach ekstremalnych - w jeździe na deskorolce. W filmie będziemy chcieli skupić się właśnie na nich pokazując ich świat, ich Polskę. Każdy z bohaterów odpowie na kilka pytań oraz pochwali się swoimi umiejętnościami w jeździe na deskorolce. Film ma również drugie dno. Zadane pytania dadzą nam odpowiedź czy młodzi ludzie w wolnej i niepodległej Polsce mogą być szczęśliwi i jaki mają do niej stosunek. Czy jest w nas jeszcze patriotyzm ?

Reportaż "Kościółek mikuszowicki"

Reportaż o zabytkowym kościółku w Mikuszowicach. Materiał filmowy powstał w trakcie indywidualnych Warsztatów " W dwa dni dookoła filmu " 

O pięknie tego kościoła pisał pierwszy proboszcz, ks. Antoni Kowalski:
"Kościół mikuszowicki jest typowym przykładem drewnianych kościółków konstrukcji zrębowo-słupowej, właściwym Małopolsce południowo-zachodniej oraz sąsiedniemu Śląskowi. Prostokątna nawa i przylegające do niej od wschodu prezbiterium o zamknięciu oktagonalnym oraz zakrystia wzniesione są na zrąb, dzwonnica natomiast o ścianach lekko nachylonych łącząca się z nawą od północy, ma konstrukcję słupową.

Bogate w efekty światłocieniowe zgrupowanie mas, strzeliste, śmiało zakreślone linie dachów, mieniąca się różnymi odcieniami patyna gontów, pokrywających dachy i ściany kościoła, łączą się razem z otaczającym pejzażem w nader malowniczą całość."

Fotosy warsztatowe

»