NOWY KURS FILMOWY - POSTPRODUKCJA W FILMIE

Jest to rozbudowana forma warsztatów filmowych, skupiających się na postprodukcji w filmie. W ramach kursu nauczymy Państwa pracy w profesjonalnym środowisku programów do montażu i udźwiękowienia filmów.

 

Jednak opanowanie programów to nie wszystko. Ważnym jest, aby nauczyć się rytmiki związanej z pracą nad materiałem filmowym. Łączenie ujęć to bardzo trudna ale fascynująca przygoda - przecież każdy film można zmontować na wiele sposobów. Postaramy się przekazać Państwu tajniki związane ze sztuką poprawnego i kreatywnego montażu. Poruszymy również tematykę związaną z korekcją barwną, tworzeniem animacji oraz warstwą dźwiękową w filmie. Warsztaty kierujemy szczególnie do osób, które ukończyły u nas kurs I stopnia.

 

Czego się nauczysz:

 

- zasad montażu filmowego (współczesne metody kreowania obrazu w filmie)
- płynnej pracy w środowisku programów Adobe Premiere, Adobe Photoshop, After Effects, DaVinci Resolve
- umiejętności związanych z pracą nad materiałem dokumentalnym, fabularnym,reklamowym i teledyskowym
- pracy z dźwiękiem podczas postprodukcji
- pracy w roli montażysty filmowego "od koncepcji do gotowego materiału filmowego"
- kreatywności realizatorskiej podczas pracy nad kształtowaniem formy
- podstaw związanych z animacją filmową oraz efektami specjalnymi
- ogólnej wiedzy z zakresu filmu a w szczególności potrzebnej do samodzielnej pracy podczas postprodukcji dowolnego materiału filmowego
- właściwego doboru sprzętu pod działalność filmową (dotyczy indywidualnej konfiguracji sprzętu i wyboru oprogramowania)
- dostosowania swoich umiejętności i zainteresowań do dzisiejszej specyfiki rynku pracy

I KURS - " W dwa dni dookoła filmu "

Wprowadziliśmy nową formułę dydaktyczną - wiedza filmowa w pigułce - 2 dni warsztatowe. Nasz kurs to praca przy prawdziwym temacie dokumentalnym, zaaranżowanym specjalnie na potrzeby Warsztatów lub innej formie ustalonej indywidualnie ( grupy 1-3 osób ).

Zamiast uczyć się suchej teorii podpartej kilkoma ćwiczeniami, zaangażujemy Państwa w niezwykły projekt. Myśląc nad scenariuszem, reżyserując, stojąc za kamerą oraz montując film nauczymy najważniejszych aspektów związanych z filmowaniem, a w szczególności:

- podstaw reżyserii

- obsługi profesjonalnych kamer filmowych i TV ( przygotowanie do zawodu operatora kamery )

- montażu filmowego ( przygotowanie do zawodu montażysty - podstawy montażu )

- produkcji filmowej ( dostosowanie umiejętności i zainteresowań kursanta do dzisiejszej specyfiki rynku )

- ogólnej wiedzy z zakresu filmu

* zajęcia mają charakter indywidualny - w celu uzyskania szczegółów zadzwoń lub napisz do nas.

II KURS - Filmowy Tydzień z WRFiTV

Warsztaty Tygodniowe ( od poniedziałku do piątku )  to rozbudowana forma w odniesieniu do 2 dniowych warsztatów,  w ramach której nauczymy Was reżyserii, obsługi profesjonalnych kamer filmowych oraz pracy z dodatkowym sprzętem filmowym ( kran filmowy, wózek kamerowy, oświetlenie, mikrofony itp ). Rozbudowana wersja Warsztatów WRFiTV obejmuje również realizację bardziej zaawansowanej formy filmowej / pracy praktycznej ( do wyboru : dokument filmowy, teledysk, film reklamowy  - podobnie jak w przypadku kursu 3-weekendowego ). Warsztaty skierowane są do tych osób, które nie mają czasu na trzykrotny przyjazd do Bielska - Białej a chciałyby odbyć kurs w jednym tygodniu. Kurs kończy się otrzymaniem Dyplomu WRFiTV. Grupy od 3 - 6 osób.

* zajęcia mogą mieć również charakter indywidualny - w specyfikacji PDF - KURS II (b)

III KURS - 3 Weekendy Filmowe

Warsztaty Realizatora Filmowego i TV ( pełny profil )

Nauka na naszych Warsztatach trwa prawie miesiąc ( 3 zjazdy weekendowe - sobota, niedziela -  6 dni naukowych, 66 godzin praktyki popartej oryginalnymi wykładami i projekcjami ). Zajęcia rozpoczynają się o 10 rano, a kończą pokazami filmowymi około godziny 21:00. Dokładny układ merytoryczny w specyfikacji dodanej na stronie w formacie pdf. Rozpoczęcie warsztatów zależy od skompletowania minimalnej grupy uczestników, ustalony termin może ulec zmianie. Zajęcia kończą się otrzymaniem dyplomu realizatora filmowego i tv. Grupa od 5 - 7 osób.

 

* zajęcia odbywają się tylko w zorganizowanych grupach - w celu uzyskania szczegółów zadzwoń lub napisz do nas

IV KURS - Warsztaty dla realizatorów imprez okolicznościowych RIO

Z przyjemnością informujemy, że w ramach warsztatów wystartowaliśmy z nowym kursem filmowym skierowanym dla realizatorów imprez okolicznościowych (indywidualny 2 dniowy kurs)

Jesteś realizatorem filmowym ? Świadczysz usługi związane z realizacją filmów okolicznościowych  (wesela, studniówki, reportaże z festynów )? Brakuje Ci wiedzy i warsztatu z zakresu technik filmowania i montażu ? Chcesz aby Twoje filmy były w 100% profesjonalne i bezkonkurencyjne ?

Jeżeli tak, ta oferta jest właśnie dla Ciebie.


Czego się nauczysz :

- doboru i konfiguracji sprzętu filmowego ( kamery, dźwięk, światło, systemy montażowe itp. ),
- umiejętności reżyserskich ... czyli jak zrobić dobry i ciekawy film,
- umiejętności realizatorskich – w zakresie pracy z kamerą, doboru odpowiedniego oświetlenia, dźwięku,
- montażu i udźwiękawiania filmów (Edius, Adobe CS5,6)

 

Zajęcia kończą się wykonaniem pracy praktycznej. Każdy z kursantów  otrzyma Dyplom Realizatora Filmowego RIO.

 

* zajęcia mają charakter indywidualny - w celu uzyskania szczegółów zadzwoń lub napisz do nas

Finansowanie warsztatów przez powiatowy urząd pracy

Jeżeli posiadasz status bezrobotnego, możesz odbyć jeden z powyższych kursów za pośrednictwem powiatowego urzędu pracy (pełne finansowanie szkolenia - oferta szczególnie skierowana do osób chcących przyjąć indywidualny tok nauczania). Warsztaty WRFiTV są wpisane w rejestr instytucji szkoleniowych urzędu pracy. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny (502 734 878, szydlowskistudio@gmail.com). Zapraszamy!