Specjalne i wielkie podziękowania dla Michała, Monika, Patrycji, Tomka, ekipy z Pozora oraz dla tych wszystkich, których tu nie wymieniłem za :

* jedną z najpiekniejszych przygód, jaką w życiu przeżyłem;

* cierpliwość i wyrozumiałość;

* zabranie mnie w niezwykłą podróż na drugą stronę ekranu;

* pokazanie, że człowiek w życiu drugiego człowiek jest niezmiernie ważny;

*genialne przeżycia z flmem, kamerą, montażem, etc.;

* to, że po prostu są wspaniałymi ludźmi.

A także za wiele, wiele innych aspektów, których tu nie wymieniłem ze względu na ograniczoność miejsca :)

Ogromne Wam za to dzięki !

Było po prostu fantastycznie. Cieszę się że mogłem Was poznać..

 

Bartek Hadasik

-----------------------------------------------------------------------------

Warsztaty Realizatora Telewizyjnego i Filmowego to świetny pomysł zarówno dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z filmem, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem prawdziwych fachowców.
Indywidualne warsztaty, w których brałam udział, zostały zorganizowane w sposób profesjonalny i przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze. Gospodarze: Monika i Michał mogą pochwalić się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale też rewelacyjnie umiejscowionym i przytulnym studio filmowym z widokiem na Szyndzielnię!
Efektem naszej pracy jest krótka forma reklamowa marki odzieżowej. Podczas pracy nad projektem cała ekipa filmowa wykazała się kreatywnością i pasją. Kierownik produkcji, a zarazem główny prowadzący warsztaty Michał Szydłowski to prawdziwa artystyczna dusza, zawsze pełen zapału i ze spontanicznie przychodzącymi do głowy pomysłami. Oprócz pracy na planie inspirującą częścią warsztatów był dla mnie proces montażu filmu, podczas któego swoją wizję arystyczną można, dzięki nabyciu umiejętności technicznych, przekuć w rzeczywistość.
Dziękuję całej ekipie i szczerze polecam warsztaty każdej osobie zainteresowanej filmem.
 

Kasia Kłyś

-------------------------------------------------------------

Warsztaty filmowe były bardzo ciekawym doświadczeniem oraz nauczyły mnie bardzo dużo, zwłaszcza od strony praktycznej, ale również teoretycznej - wszystko ułożyło się w jedną, dając mi pełny obraz. Począwszy od pisania oraz struktury scenariusza, poprzez reżyserie, pracę z aktorami, a skończywszy na technicznych szczegółach, odnośnie pracy operatorów, dźwiękowców oraz montażu. Generalnie najlepsze odczucie było wtedy, gdy widziałem na własne oczy jak realizuje się mój pomysł, moja wizja. Obecnie zamierzam poszerzać swoją wiedzę oraz dalej kontynuować pisanie scenariuszów i tworzenie filmów.

Grzesiek Kowalczyk

-------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty były dla mnie bardzo ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem. Przez pięć dni niezwykle intensywnego planu poznałam tajniki 

dziennikarstwa, sztukę wizażu, podstawy montażu zrealizowanego materiału i – co dla mnie było priorytetem – właściwe wystąpienie przed kamerą.  

Zajęcia w ramach WRFiTv dostarczyły mi niby oczywiste, a gdzieś ukryte wnioski – otóż że nie zawsze warto projektować przyszłość zgodnie z kierunkiem wykształcenia – jeśli nie jest on naszym jedynym przeznaczeniem. 

Złotym środkiem okazuje się połączenie pracy i pasji i taką właśnie satysfakcję z zawodu mogłam zaobserwować u Michała Szydłowskiego i

Moniki Kołtonik.

Zawsze warto mieć plan „B”- a ja, dzięki warsztatom, uwierzyłam w jego realizację. 

Słowem podsumowania – warto. 

Nie tylko dla samej niezastąpionej wiedzy, ale również dla pozytywnej energii, którą zima często odbiera J Dziękuje!

Pozdrawiam,

Daga L

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podstawy filmu i sztuka operatorska podane w bardzo jasny, szybki i sympatyczny sposób. Wszystko czego potrzeba, żeby zacząć kręcić dobre filmy nie tylko od strony warsztatowej, lecz także nie zapominając o montażu. Świetna ekipa, bardzo mili ludzie. Polecam wszystkim, którzy chcieliby kręcić filmy, ale nie wiedzą od czego zacząć.

 

David z Warszawy

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wspaniała przygoda, niezwykli ludzie, wiedza i praktyka której nie zdobyłbym nigdzie indziej. Obecność na prawdziwym planie zdjęciowym, praca na profesjonalnym sprzęcie, postprodukcja w studio, specjaliści którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Michał Szydłowski to doświadczony filmowiec i pozytywny wesoły człowiek który kreatywnie podchodzi do każdego zadania.

Jako absolwent szkoły filmowej muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony jakością Warsztatów i mogę śmiało rzec: Byłem uczestnikiem indywidualnych, tygodniowych Warsztatów Realizatora Filmowego i Telewizyjnego i jestem z tego dumny!


Kręci Was Film? Zachęcam i Polecam!

Mateusz z Tych

-------------------------------------------------------------------------------------------

Witam, Brałem udział w Indywidualnych Warsztatach i mogę je ze spokojnym sumieniem polecić. Dowiedziałem się skąd i jak pozyskiwać fundusze na moje przyszłe produkcje, jak wybrać najlepszy sprzęt tak żeby nie przepłacić, no i przede wszystkim czym jest tajemniczy balans bieli i ustawienie ekspozycji :) Brałem udział w wielu szkoleniach w Polsce, ale jeszcze nie spotkałem się z tak bezpośrednim podejściem i otwartością. Nie wspominając o tym że zrealizowałem swój pierwszy dokument o którym zawsze marzyłem. Po zakończonym szkoleniu nasz kontakt się nie urwał, wręcz przeciwnie, Michał i Monika zapraszają mnie do współpracy przy ich produkcjach co jest dla mnie nie tylko wyróżnieniem ale i możliwością zarobku w pracy którą kocham. Jeśli kurs filmowy to tylko WRFiTV w Bielsku !

Paweł z Warszawy

-------------------------------------------------------------------------------------

Brałam udział w specjalnej (dwudniowej) wersji Warsztatów. Były one bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone. Odbyłam profesjonalne szkolenie teoretyczno-praktyczne, dotyczące obsługi sprzętu do rejestracji audiowizualnej oraz podstaw pracy na planie filmowym- z przypomnieniem elementarnej wiedzy z teorii filmu. Prowadzący- pan Michał Szydłowski- zaproponował realizację konkretnego zadania, które potem z Jego ( i asystującej Pani Moniki ) pomocą wykonałam. Spędziłam kilka godzin, kręcąc swój materiał- zwracając uwagę na oświetlenie, kadrowanie, dźwięk, przyszłą funkcjonalność wybranych rozwiązań ( o czym stale przypominał mi Pan Michał, czuwając nad tym, co robię ). A następnego dnia, po kilkunastu ćwiczeniach z profesjonalnym programem montażowym, ponad 5 godzin montowałam kilkuminutowy filmik- wykorzystując to, co wcześniej zarejestrowałam- konsultując wielokrotnie swoje decyzje z prowadzącym. To okazało się trudnym, ale bardzo ciekawym i satysfakcjonującym zajęciem. Sporo się nauczyłam.
Wiedzę i umiejętności z Warsztatów Realizatora Filmowego wykorzystuję przede wszystkim na zajęciach z gimnazjalistami i licealistami- projekty, konkursy, zajęcia praktyczne i teoretyczne.
 
Elżbieta Piotrowicz ( nauczycielka z Łodzi )
---------------------------------------------------------------------------

Warsztaty Filmowe były dla mnie niezapomnianym przeżyciem, miła i serdeczna atmosfera podczas zajęć sprzyjała dobremu samopoczuciu przez cały czas.
Wykłady przeprowadzone z niesamowitym zaangażowaniem co udzielało się słuchaczom :) zajęcia praktyczne na planie, były zarówno dobrą zabawą jak i pokazały, że praca na planie jest również bardzo ciężką pracą... ale właśnie najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym :P Nawet pomimo tego, że podczas kręcenia teledysku byłam chora i miałam temperaturę, potrafiłam o tym zapomnieć i dobrze się bawić :) Naprawdę będę długo wspominać ten miesiąc Warsztatów Filmowych :) Polecam serdecznie :P

 

Joanna z Wrocławia

-------------------------------------------------------------------------------------

Nie mogę być bardziej zadowolona ! Mimo iż nie mieliśmy dużo czasu, ponieważ przyjechałam tylko na weekend to wyniosłam bardzo dużo. Szczególnie podobały mi się zajęcia praktyczne. Wspaniała, sympatyczna i przede wszystkim profesjonalna ekipa. Było to dla mnie świetne doświadczenie dla być może przyszłego filmowca :)

Pozdrawiam
Karolina z Łodzi
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty dały mi wszystko to, czego oczekiwałem, a nawet jeszcze więcej. Był to niesamowity czas spędzony ze wspaniałymi ludźmi w prawdziwie filmowej atmosferze twórczego myślenia i działania. Polecam każdemu, bo warto przeżyć taką przygodę bez względu na to, czy chce się wiązać swoją przyszłość z filmem, czy nie. Swoją drogą można się naprawdę wiele nauczyć, zrozumieć i zakochać się w kinie.

Pozdrawiam, Maciek :) Zbydniów ( woj. podkarpackie )

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Hej!
 
Znakomite poczucie satysfakcji i zadowolenia po tych Warsztatach.
Brałem udział w indywidualnych Warsztatach z montażu filmowego, ekipa była świetnie przygotowana w ciągu dwóch dni starali się wpoić mi całą podstawową wiedzę, bym mógł ruszyć dalej. Praca w profesjonalnych Warunkach i to dostosowana do moich potrzeb. Warsztaty prowadzą mili i sympatyczni ludzie z pasją w śród których czujesz się jak w gronie znajomych, od których najwięcej możesz się nauczyć.
Gdyby wszystkie studia związane z multimediami i filmem oraz Warsztaty były na takim poziomie - Polska już dawno wyprzedziłaby Hollywood ;)
Ekipo Vcanal, tak trzymajcie !
 
Pozdrawiam,
Rafał z Łodzi
 
------------------------------------------------------------------------------------------

"Rób, studiuj, poznawaj, udoskonalaj to co lubisz" - ja z takim motywem jechałem na Warsztaty do Bielska. Co tydzień jechałem ponad 200 km tylko po to, żeby wgłębić się w tajniki branży filmowej, żeby spotkać się z ludźmi z branży, żeby nawiązać nowe znajomości osób zakręconych na punkcie działalności filmowej tak jak ja. Dzięki Warsztatom uwierzyłem w swoją pasję - że to jest to, odkryłem w sobie nowe możliwości i kierunki w branży - dokumentacja filmowa. Może kiedyś studia za granicą w tym kierunku. Poza tym wykładowcy super, otwarci na każde pytania, chętni prowadzenia konwersacji, małe grupy uczestników, baza szkoleniowa w urokliwym cichym miejscu Bielska-Białej. Tematy poruszane na Warsztatach - każdy się znajdzie w swoim temacie lub odkryje nowy. Oprócz Dyplomu ukończenia Warsztatów macie drodzy przyszli adepci możliwość uczestniczenia w imprezach, festiwalach, koncertach jako obsługa medialna. Po Warsztatach miałem okazję stać na scenie obok Dżemu czy TSA, rozmawiać z gwiazdami polskiego rocka czy ze sławami światowego Reggae - uczestniczyć na scenie jak oni - to trzeba przeżyć - Warsztaty dają taką możliwość. Szczerze polecam i zapraszam na Warsztaty. Oj będzie się działo, pisał były adept Warsztatów -

 

Michalo z Wałbrzycha

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Cześć,
Moje wrażenia na temat Warsztatów są bardzo pozytywne. Wszystkie zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, w miłej atmosferze i profesjonalnie. Ludzie w grupie bardzo sympatyczni, wykładowcy otwarci na studentów, z imponującym zasobem wiedzy. Bardzo ważne jest to, iż oprócz zdobycia teoretycznej wiedzy mogliśmy ją sprawdzić w praktyce. Udział w tworzeniu klipu to niezapomniane wrażenia i doświadczenie, którego nie da sucha teoria. ;)
Ogólnie jak najbardziej polecam. :)


Pozdrawiam,
Magda z Żywca

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Witajcie !
 

Jestem najsłabszym ogniwem, ale myślę intensywnie nad scenariuszem. Niestety nie jest to moją mocną stroną, zwłaszcza wypisanie tego w sensowny sposób na kartce :(  
Odnośnie pierwszego zjazdu.. jestem zachwycony ! Intensywna nauka i dobra zabawa, nie myślałem, że to może tak wyglądać. Zwłaszcza, ze są to najtańsze Warsztaty jakie znalazłem w sieci. Każdy z wykładowców w pigułce przekazał nam mnóstwo informacji. Jest przyjemna atmosfera. Sympatyczni ludzie w grupie. Najbardziej podobały mi się zajęcia z Pawłem, techniczne sprawy i tworzenie klipu. Tylko jako aktor nie umiałem się powstrzymać od śmiechu i strasznie przedłużałem :( 
Michał poprowadził zajęcia z historii w sposób NIEnudny. To nie jest łatwa sprawa. 
Karola chyba tylko ja rozumiałem, bo skończyłem szkołę muzyczną i liceum matematyczno-fizyczne :)
Karolina - sto słów na sekundę, nie nadążałem pisać, ale to dobrze, po jednych zajęciach znam prawie całą organizację produkcji filmowej.
Do Marka muszę pójść na korki pisania scenariuszy.
Agata to jest też niezły mózg, Adobe Premiere w paluszku. Najszybszy kurs montażu filmu na świecie !
Bardzo dobra kawa. 
Dziękuje i pozdrawiam
 
Jarosław z Opola
 
ps. ten flycam kupię na pewno !
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Cześć!

Jeśli o mnie chodzi to podobały mi się wszystkie zajęcia. Bardzo dobrze przygotowane były te z Karolem Iwanem. Produkcja filmowa mogłaby być troszkę dłuższa, ale Karolina też bardzo fajnie prowadziła, dała też zadanie praktyczne, więc możemy się sprawdzić :)
Ciekawie też zajęcia poprowadził Marek Kucharski, bo w krótkim czasie omówił chyba wszystkie najważniejsze rzeczy związane z początkami kina, wybrał też ciekawe fragmenty, które każda osoba związana z filmem znać powinna. Dobrze to też uzupełnił Michał na zajęciach z montażu.
Ogólnie pozytywnie :)

Pozdrawiam,
Tamara z Łodzi
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Cześć ,

Jeśli chodzi o moje wrażenia i opinie na temat wykładów i Wykładowców są jak najbardziej pozytywne powiedział bym wręcz zaskakująco pozytywne. Zaskakujące jest podejście wszystkich prowadzących do nas studentów. Studiując wcześniej swój kierunek jakim była fotografia nie było tak dobrej, wyluzowanej otwartej atmosfery jaką możemy znaleźć na Warsztatach WRFITV.

 

Mówiąc krótko jestem na TAK.

 

Pozdrawiam;

Paweł z Bielska