SZYDŁOWSKI MICHAŁ - REŻYSER, MONTAŻYSTA, KOMPOZYTOR.

 

Na Warsztatach wykłada MONTAŻ FILMOWY oraz PODSTAWY PRODUKCJI FILMOWEJ.

 

Michał Szydłowski pomysłodawca i organizator Warsztatów Filmowych. Absolwent  PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału  Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, na kierunku Reżyseria  w specjalności Montaż Filmowy. Ukończył również  Wydział  Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w zakresie Reżyserii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, oraz  Wydział Zarządzania i Informatyki na kierunku  Zarządzanie i Media w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza. Obecnie prowadzi Agencję Filmową GRUPA VCANAL, która zajmuje się całościowym procesem produkcji wszelkich form filmowych, pełniąc w niej rolę kierownika produkcji, reżysera oraz operatora. W swoim dorobku ma szereg zrealizowanych filmów fabularnych, reklamowych, reportaży oraz filmów dokumentalnych, niejednokrotnie emitowanych przez telewizję publiczną. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP).

PATRYCJA PACZYŃSKA-JASIŃSKA – FILMOZNAWCA, SOCJOLOG

 

Na Warsztatach wykłada HISTORIĘ, ANALIZĘ ORAZ TEORIĘ FILMU oraz POMAGA PRZY PRODUKCJACH FILMOWYCH.

 

Absolwentka socjologii (specjalność: komunikacja społeczna) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz kulturoznawstwa (specjalność: filmoznawstwo) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest doktorantką na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego z zakresu socjologii filmu. Obecnie pracuje na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, gdzie jest koordynatorką ds. marketingu. Działa również społecznie na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w ramach projektów: Strefa Młodzieży i Strefa Psyche. Prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ciekawa świata i niecodziennych rozwiązań, poszukuje i odkrywa. Z głową w chmurach i stopami twardo na ziemi. Nie interesuje jej co masz w głowie, ale to, jak wykorzystujesz swój potencjał w praktyce. W związku z tym potrafi godzinami, w interesujący sposób opowiadać kursantom co kryje w sobie X muza. Tworzy z nimi scenariusze, które wykorzystujemy podczas produkcji filmowych. Zainteresowania: historia filmu, semiotyka, Ultimate Frisbee.

Faustyna Szebesta Kowalska - REŻYSER, DZIENNIKARZ

 

Na Warsztatach wykłada DZIENNIKARSTWO oraz KRYTYKĘ FILMOWĄ

 

Dziennikarka(TVP, Polsat, HBO) z wszechstronnym doświadczeniem telewizyjnym zdobytym w TVP, Polsat, HBO oraz BBC : reportaże / felietony / wydawca i prowadząca programy na żywo, współtwórca dokumentów, autorka reportaży wyróżnionych przez redakcje i zgłoszonych na ogólnopolskie przeglądy i konkursy dziennikarskie. Absolwentka, filmoznawstwa oraz Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi. Otwarta na nowe pomysły i nieszablonowe projekty, szybko nawiązuje kontakty i zdobywa zaufanie. Od 2003 roku związana z Magazynem Ekspresu Reporterów, gdzie realizuję reportaże. 

Nagrody - Grand Press 2010 – nominacja w kategorii reportaż telewizyjny za    reportaż „Stalking – czyli uporczywe nękanie”.

AMADEUSZ ANDRZEJEWSKI - REŻYSER, MONTAŻYSTA.

 

 Na Warsztatach wykłada MONTAŻ FILMOWY oraz TECHNIKĘ I TECHNOLOGIĘ PRODUKCJI FILMOWEJ.

 

 Absolwent PWSFTViT im.Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska) oraz inżynierii dźwięku i obrazu na Politechnice Gdańskiej (Polska). 

EWA GIL - WIZAŻYSTKA GWIAZD

Na Warsztatach prowadzi dwustopniowe, cykliczne szkolenia z wizażu.

Najbardziej znana polska wizażystka gwiazd. Stale współpracuje z Justyną Steczkowską, Edytą Górniak, Edytą Bartosiewicz, Kayah, Natalią Kukulską, Kingą Rusin, Halina Mlynkovą, Grażyną Szapołowską, Magdą Mołek, Mariką, Marią Sadowską, Ewą Farną. Odpowiedzialna za makijaże przy wielu produkcjach telewizyjnych m.in.: "W obiektywie Justyny Steczkowskiej", "X-Factor", "Jak oni śpiewają", "Idol", "The Voice Of  

Poland", " Bitwa Na Głosy ", " You Can Dance ". Maluje gwiazdy podczas festiwali muzycznych w Sopocie i Opolu oraz finalistki Miss World. Jako jedyna Polka malowała jedną z najpiękniejszych modelek świata Evę Herzigovą. 

PAWEŁ PŁONKA OPERATOR, REŻYSER.

 

Na Warsztatach wykłada REALIZACJĘ OBRAZU FILMOWEGO I TELEWIZYJNEGO.

 

Właściciel domu produkcyjnego „24MEDIA film production” z siedzibą w Katowicach. Entuzjasta nowych technologii w filmie i techniki filmowej (grip!). Obecnie większość czasu poświęca twórczości w zakresie operatorskim w filmie, teledysku i reklamie. Emocjonalnie związany z rewolucją w kinematografii, jaką jest RED ONE.

KAROLINA SZLAMA - PRODUCENT FILMOWY

 

Na Warsztatach wykłada PRODUKCJĘ FILMOWĄ

 

Studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Doświadczenie w realizacji filmów offowych. Charakteryzatorka filmowa i telewizyjna- specjalność efekty specjalne. Zainteresowania: badanie gatunków telewizyjnych.

 

Dodatkowo współpracuje z nami wielu twórców filmowych, którzy wspomagają Warsztaty.

Jeśli chciałbyś odbyć staż lub praktyki w Grupie Vcanal, czekamy na Twoje CV pod adresem reklama@vcanal.tv z dopiskiem STAŻ / PRAKTYKI w tytule maila i krótką notką dlaczego chcesz z nami współpracować. Jeśli masz jakieś doświadczenie w branży filmowej - dołącz linki do swoich prac. Staże są bezpłatne a ich długość ustalamy indywidualnie. Od Ciebie zależy jak szybko Cię zatrudnimy !